KONST / Litografier / Färglitografi 16034367
*
nr 1603 4367
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Bryssel i kvällssol. Signerad, numrerad 266/300, daterad - 89. Färglitografi, bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x41 cm
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2024
kl 18:02:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 19:04:07
1
Vinnande bud
4/3 17:57:50
2
200 kr
4/3 17:57:50
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Läs mer om Sixten Haage
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bryssel i kvällssol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sixten haage sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sixten Haage
nr 1603 4367
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Bryssel i kvällssol. Signerad, numrerad 266/300, daterad - 89. Färglitografi, bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x41 cm
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 19:04:07 | 1 | Vinnande bud |
4/3 17:57:50 | 2 | 200 kr |
4/3 17:57:50 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk mÃ¥lare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.Läs mer om Sixten Haage
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bryssel i kvällssol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sixten haage sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10